Egmond aan den Hoef - 1 december 2019 - De eerste helft van Zeevogels tegen Apollo '68 op het complex van Zeevogels speelde zich af onder een mooie herfstzon, die er goed doorkwam na de nachtvorst. In de zon was het goed toeven om te kijken. Zeevogels startte goed, was wat beter, logisch gezien de ranglijst, maar kon niet echt potten breken. Pas in de 14de minuut was er een mooie kans voor Sven Vermeeren na een goed aangesneden vrije schop van Gilles Groot. Sven kon zijn hoofd er niet goed genoeg tegen aan krijgen om de 1-0 op het scorebord te laten verschijnen.
Apollo '68 had ook zomaar op voorsprong kunnen komen, want 5 minuten later kreeg Tim Vlaar de bal, draaide zich goed vrij, maar gelukkig redde keeper Stan Zwartkruis zeer bekwaam.
Vier minuten later was het wel raak. Bij de zoveelste Zeevogelsaanval passte Mike Twisk naar rechts op Karel Wijker, die de bal doorgaf aan Huib Sprenkeling. Huib controleerde de bal, passeerde een verdediger van Apollo, daarna keeper Wesley Mol en schoot met links in. Zeevogels leidde met 1-0.
Vlak voor rust had Zeevogels een breikrans geformeerd, want men bleef de bal maar naar elkaar passen zonder een doelgerichte poging. Blijkbaar kon Jelle Zomerdijk niet goed genoeg breien, want hij besloot na de zoveelste pass een mooie schuiver los te laten, die maar net voorlangs ging.
Zeevogels ging dus met een minimale voorsprong de rust in, waarin menig lootjeskoper zich richtte op de uitslag van de trekking van de lootjes. Ik beleefde weer een teleurgestelde rust, maar hopelijk zou Zeevogels de tweede helft dit negatieve gevoel weer wegnemen.
Vlak na rust werd er al gescoord door Jeffrey Kruijff. Hij kreeg echter de bal van de al buitenspel staande Karel WIjker, dus scheidsrechter Mol keurde het doelpunt terecht af. Nog een paar kleine kansjes leverden ook niets op. Pas in de 73ste minuut was er weer vuurwerk, want bij een aanval speelde Mike Twisk de bal naar Valentijn Entius, die de bal al dan niet voorgaf. In ieder geval zeilde de bal over keeper Wesley Mol heen, waardoor de 2-0 een feit was. Een minuut later had de ingevallen Rens Eijlander de 3-0 kunnen aantekenen, maar hij gooide de wedstrijd niet in het slot. Ofschoon Apollo niet heel veel had in te brengen, bleven ze er toch in geloven. In de 80ste minuut trad Stan Zwartkruis weer zeer betrouwbaar op, want hij keerde met de benen een gevaarlijke inzet. In de 85ste en 88ste minuut waren er nog twee kansen zonder dat het scorebord beroerd hoefde te worden. Vlak voor tijd was er weer een vloeiende aanval, Jelle Zomerdijk stoomde op, gaf de bal aan Mike Twisk, die gelijk doorgaf aan Huib Sprenkeling, waarna een Apolloverdediger niets anders restte, dan hem neer te leggen. De toegekende penalty was weer een prooi voor Gilles Groot, die de keeper de verkeerde hoek instuurde. Bij deze 3-0 bleef het en Zeevogels had een niet hoogstaande wedstrijd toch keurig tot een goed einde gebracht, hetgeen ook betekende dat dit alweer de derde overwinning achter elkaar was. Trainer Dennis Kanne had ondanks het vele blessureleed toch weer een respresentatief team binnen de lijnen weten te brengen, dat de drie punten veilig stelde. Overigens was het niet meer goed toeven in de zon, want die was al een kwartier weg, waardoor het aanzienlijk kouder was geworden. Dit was dan de laatste thuiswedstrijd in 2019. Volgende week uit naar Purmerland.
Positie | Team | GS | V | T | Doelsaldo | PT | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Meteoor De sv. 1 | 15 | 55 | 22 | 33 | 38 | |
2 | Dynamo 1 | 14 | 54 | 20 | 34 | 32 | |
3 | Zeevogels 1 | 14 | 38 | 20 | 18 | 29 | |
4 | Victoria O 1 | 14 | 41 | 20 | 21 | 26 | |
5 | De Wherevogels | 15 | 29 | 24 | 5 | 24 | |
6 | Sporting S 1 | 15 | 33 | 32 | 1 | 23 | |
7 | Alcmaria Victrix 1 | 15 | 42 | 46 | -4 | 21 | |
8 | Apollo 68 1 | 14 | 20 | 39 | -19 | 16 | |
9 | Alkmaarsche Boys 1 | 15 | 37 | 35 | 2 | 14 | |
10 | SSV 1 | 15 | 16 | 48 | -32 | 14 | |
11 | Purmerland 1 | 15 | 21 | 46 | -25 | 10 | |
12 | Graftdijk 1 | 15 | 16 | 50 | -34 | 5 |
V.V. Zeevogels
Sportpark Hogedijk
Hogedijk 4
1935 BR Egmond-Binnen
072 - 506 2292 (kantine)
Correspondentieadres
Wilhelminastraat 4
1931 BR Egmond aan Zee